Zcela nové kompaktní SUV Jaguar E-PACE

14.07.2017

Bylo 13. července. Poklidný večer pro mnohé z nás. V Londýně se ovšem připravoval řidič nového modelu Jaguar E-PACE k unikátnímu kousku.

Menšího sourozence SUV F-PACE jsme nějakou dobu očekávali, jednoznačně nás dozajista nadchlo představení tohoto vozu, které bylo jednou velkolepou šou. Jaguar se v rámci premiéry rozhodl pokořit světový rekord a s novinkou kaskadér Terry Grant provedl rekordní, 15,3 metrů dlouhý skok s otočením vozu o celý 270° kolem vlastní osy. Tento kaskadérský prvek se nazývá „barrel roll“. Díky tomuto skoku se E-PACE zapsal do Guinnessovy knihy rekordů.

Novinka Jaguaru stojí na hliníkovém šasi. Celkově si má vůz naladěním podvozku držet sportovnější charakter a to nejen díky vzhledu exteriéru, ale také jednotlivými prvky v interiéru. Přední část vozu působí celkově jako F-TYPE a nechybí ani splývavá záď. Celkové se jedná o velmi šikovnou kombinaci Jaguaru F-PACE s Jaguarem F-TYPE. Jaguar E-PACE je prvním vozem značky, kerý využívá novou generaci Head-Up displeje s lepší ostrostí i barevností.

Prozkoumejte nový Jaguar E-PACE blíže zde a nechte se zasláním nezávazném poptávky informovat o novinkách k tomuto vozu.