Range Rover Velar představen v Londýně

02.03.2017

Range Rover Velar.

Luxusní řada Range Rover se rozšiřuje o čtvrtého zástupce, který vyplňuje mezeru mezi Evoquem a Sportem.

Vůz, který Vás zaujme svým progresivním designem s čistými elegantními liniemi. Ohromující proporce v kombinaci s inovativní technologií vytváří vozidlo s emocionálně nabitým DNA.
Spolehlivý výkon, vkusný interiér, moderní technologie a především legendární vlastnosti vozů Land Rover.

Novinka nesoucí jméno Velar se světu poprvé ukázala ve středu 1. března 2017 na speciální premiéře v londýnském Muzeu designu. Pojmenování Velar pak pochází z konce šedesátých let, kdy bylo takto samotnými inženýry automobilky označováno šestadvacet předsériových vozů první generace modelu Range Rover.

Ve srovnání s ostatními modely Range Rover je Velar laděn mnohem sportovněji, a to i při srovnání s větším Range Roverem Sportem. Autor exteriéru, Massimo Frascella, o Velaru tvrdí, že žádný jiný Range Rover není tak přizpůsobený jízdě na silnici jako právě tato novinka. U Velaru nebylo opomenuto ani na jízdu mimo silnici a perfektní jízdní vlastnosti tohoto modelu jsou podtrženy standardní výbavou pohonu všech kol. Světlost činí 213 mm (až 251 mm při objednání vzduchového podvozku). Vynikající je tradičně i brodivost činící 600 mm (až 650 mm u vozů se vzduchovým odpružením). Chybět nebudou ani již dobře známé elektronické systémy usnadňující jízdu v terénu.

Interiér Velaru skýtá plno nových designových prvků. Zachován zůstal standardní, vysoko postavený, středový panel. U Velaru si ovšem designéři pohráli s využítím prostoru nad ním. Použití obří dotykové plochy s úhlopříčkou 10″ nahrazuje klasická tlačítka. Nad ní najdeme umístěnou druhou, taktéž desetipalcovou, obrazovku multimediálního systému, ovládající funkce navigace, rádia nebo telefonu, přičemž ji lze naklopit k řidiči, aby informace byly lépe čitelné.

Prostorný interiér vozu zaujme nejen díky prostoru, který si zde najde každý cestující, ale také jedinečností použitých materiálů, které, jak věří designéři, budou inspirovat i další automobilky, ať už se jedná o použití prémiového textilu vyráběného z recyklovaných lahví a mnohé další.

Range Rover Velar je auto, které Vás nadchne svým propracovaným designem, jízdními vlastnostmi a vy jej rozhodně budete chtít ve své garáži!

My v ROKO-MOTOR se těšíme na jeho představení u nás na showroomu ve Zlíně již toto léto.

Váš tým ROKO-MOTOR.