Putování po Oravě

27.07.2016

Vážení vyznavači vozů Land Rover,

i letošní červenec se nesl ve znamení této značky. Připravili jsme pro Vás další ročník Putování. Po Bílých Karpatech, Jeseníkách a Beskydech jsme se letos vypravili opět na Slovensko, do oblasti Oravy.

Pro celou, téměř 30člennou posádku, byl připravený třídenní program, který začal v krásném Penzionu Zlatný Potok ***. Odtud jsme se vypravili na lesní železnici a vyjeli lesním vlakem na horskou stanici Sedlo Beskyd v nadmořské výšce 935 m n. m. Nechyběla také prohlídka salaše a návštěva nejvyšší sochy Krista na Slovensku, přezdívané „Slovenské Rio“. Odtud bylo možné pozorovat krásná panoramata slovenské přírody.

V pátek jsme vyrazili s našimi vozy do přírody. Navštívili offroad dráhu, projeli terénem na Vasiľovskou hoľu a Kubínskou hoľu, odkud je výhled až na Choč i Velkou Fatru. Poslední zastávkou tohoto dne bylo Muzeum oravské dědiny v Zuberci, které je umístěno v překrásném přírodním prostředí v podhůří Roháčů. Více než 50 staveb lidové architektury je zde rozestavěno v několika celcích, které připomínají jednotlivé části Oravy. Večerní grilování, doplněné lidovou hudbou Chudobovci a prezentací o výrobě korbáčiků, bylo příjemným završením celého dne. Stejně, jako v minulých letech, ani letos nechyběl košt domácí slivovice. Vítězem se stali manželé Havlínovi – gratulujeme.

V sobotu jsme vyrazili na Slanický ostrov umění. Lodí jsme se nechali zavést na jeho břeh, kde jsme si prohlédli jednotlivé expozice, kostel apod.

Program celého Putování byl opravdu nabitý. Počasí nám přálo a my pevně věříme, že si prodloužený víkend v přírodě všichni užili. Příští rok se opět budeme těšit.

Váš Roko-Motor tým