Putování po Jižní Moravě 2018

23.07.2018

Vážení vyznavači vozů Jaguar a Land Rover,

I letos jsme pro vás připravili další ročník Putování s ROKO-MOTOR. Po Bílých Karpatech, Jeseníkách,Beskydech a Oravě na Slovensku jsme zabrousili na Jižní Moravu, do kraje „vína a meruněk“.

Pro celou, tentokrát 23 člennou posádku, byl připravený bohatý program. Vše začalo v úterý příjezdem do Penzionu André ve Velkých Pavlovicích, kde nás osobně pan ředitel Nakvasil provedl po okolí a bohatě nám přiblížil historii zdejšího vinařství a vinic, a také nás provedl vinnými sklepy penzionu, kde nás na konci prohlídky čekala ochutnávka zdejšího výborného vína. To vše nás správně naladilo na pobyt v této krásné lokalitě.

Program pokračoval druhý den v příjemné společnosti pana ředitele společnosti Znovín Znojmo, pana Vajčnera. Ten nám ukázal krásu Šobésu, provedl nás Louckým klášterem, kde pro nás byla připravena ochutnávka výborného Znovínského vína. Odtud jsme se vypravili na Vranovskou přehradu, kde jsme měli objednánu komentovanou prohlídku vranovské elektrárny.

Druhý den jsme vyrazili našimi vozy na „Tour de Mikulov a Lednice“. Kolona devíti aut vzbuzovala velký zájem a zvědavost. Kde jinde se podaří vidět auta jedné značky v tak rozmanitém složení:-) Prošli jsme křížovou cestu na Svatý kopeček v Mikulově, navštívili zámek Mikulov a centrum tohoto překrásného města. Pokračovali jsme směr Lednice, kde nás čekala projížďka na lodi, od Janohradu k Minaretu, s velmi zajímavým a vtipným výkladem kapitána naší dřevěné bárky:-) Po návratu do penzionu nás čekalo “ offroadění“ ve vinohradech, kde mohl každý vůz dokázat svoji sílu a schopnost. Večerní grilování a posezení s cimbálovou muzikou Macinka bylo příjemným zakončením celého pobytu na Jižní Moravě.

V pátek jsme se všichni bohatě nasnídali, rozloučili se a vyrazili směrem domů.

Program celého Putování byl pestrý a rozmanitý, počasí nám přálo. Pevně doufáme, že si pobyt na Jižní Moravě všichni patřičně užili a budeme se těšit příští rok, tentokrát ……. Nechte se překvapit:-)

Váš Roko-Motor tým