Nový Jaguar XF Sportbrake

15.06.2017

Značka Jaguar představila modelovou řadu Jaguar XF Sportbrake. Zkosená silueta vozu dodáva pocit rychlosti a dynamické vzezření. XF Sportbrake tak působí sportovním dojmem.

Stylový XF Sportbrake byl odhalen na centrálním kurtu Wimbledonu. O předvedení se postaral tenista Andy Murray.

Ačkoliv sportovní, Jaguar XF Sportbrake přináší především vyšší praktičnost danou nejen zvětšeným zavazadelníkem, ale i prodlouženým rozvorem. Ten je o proti sedanu natažen o 51 mm na celkových 2960 mm. Celohliníková konstrukce ovšem značně snížila hmotnost celého vozu.

Nový Jaguar XF Sportbrake má již v základní výbavě prvky, které jistě oceníte. Elektricky ovladatelné víko kufru, který poskytuje neuvěřitelný prostor pro 565 litrů zavazadel. Po složení sedadel naložíte XF Sportbrake až 1700 litry, dále je u základní výbavy již zadní pneumaticé odpružení s automatickou regulací světlé výšky, elektrické tažné zařízení, které utáhne až 2 tuny a mnoho dalšího.

Prostor interiéru Vám může prosvětlit panoramatické okno s velikostí 1,6 m2, jehož clonu lze ovládat gesty, stejně jako víko kufru. Novinkou je také ionizační filtrační systém, který Vám poskytne čistý vzduch během jízdy, ať jste kdekoliv.

V nabídce je celkem šest motorizací, z nichž můžeme očekávat čtyři dieselové a dvě benzínové verze.

Již teď se těšíme, až se nové XF Sportbrake ukáže u nás na salonu ROKO-MOTOR na Vršavě a my Vám jej budeme moci představit.

Váš tým ROKO-MOTOR.