Jaguar I-PACE, výkonné elektrické SUV

09.12.2016

ZNAČKA JAGUAR ODHALUJE KONCEPT VÝKONNÉHO ELEKTRICKÉHO SUV I-PACE

Koncept I-PACE je radikálním startem pro elektrická vozidla. Tento model reprezentuje design příští generace bateriemi poháněných elektromobilů. Jde o vůz s dramatickým designem s nezaměnitelným DNA Jaguaru, prémiovými detaily a britským řemeslným zpracováním. Model I – PACE snoubí výkon sportovního vozu a univerzálnost pětimístného SUV.

Jaguar I – PACE se vyznačuje předpokládáným dojezdem na jedno nabití přes 500 km, okamžitým točivým momentem 700 Nm, výkonem 400 k a zrychlením z 0–100 km/h za přibližně 4 sekundy. Kombinace technologií nové generace a designu budoucnosti nabízí nulové emise. S rychlonabíječkou 50 kW dokážete nabít 80 % kapacity akumulátoru vozu I‑PACE za 90 minut. Jaguar I – PACE nabídne zadní zavazadlový prostor o objemu až 530 l a přední  zavazadlový prostor o 36 l.  Cestující díky tomu budou moci využít úžasného comfortu při cestování na dlouhé vzdálenosti a to nejen díky možnosti velkého zavazadlového prostoru, ale také díky absenci interního spalovacího motoru je interiér Jaguaru I – PACE výjimečně prostorný.

Nový Jaguar I – PACE není pouhý koncept. Bude to historicky první, bateriemi poháněný elektromobil od Jaguaru, který otevře novou kapitolu v historii této legendární značky. Odhalení sériového modelu pro Českou republiku nás čeká již v roce 2017 a na silnicích se objeví první vozy v roce 2018. Světovou premiéru Jaguaru I – PACE jste mohli sledovat na LA Auto Show 2016, která proběhla v listopadu.