Expedice Krkonoše 2017

25.07.2017

Krkonoše, slunce a v neposlední řadě vozy Jaguar a Land Rover. To vše značí, že je za námi prodloužený víkend, který jsme strávili společně s našimi klienty mimo firmu ROKO-MOTOR.

V červenci jsme se opět vydali na putování za krásami naší země. Již pátý ročník byl výjimečný nejen počtem vozů, účastí a délkou, kdy jsme společně strávili krásné čtyři dny, ale především rozšířením celého putování také o značku Jaguar, kdy jeli s námi dva zástupci modelu F-PACE. Velmi nás těší, že ani klienti se nebojí vytáhnout tyto vozy na trasy mimo asfaltové cesty a užít si tak možnosti, jaké F-PACE nabízí.

Po seznamovacím večeru spojeném s prohlídkou Špindlerova mlýna, ochutnávkou Sedleckých vín a krátkým posezením, jsme ulehli plni očekávání, co přinesou nadcházející dny.

Společně s našimi klienty jsme navštívili sklárny Harrachov, které v letošním roce oslavily 305 let od svého založení. Výroba skla je pro Harrachov typická a každý jednotlivý výrobek dýchá jistou dávkou historie a poctivé ruční práce. Jen málokdo z nás odolal nezakoupit alespoň jeden výrobek, jako suvenýr. Následoval oběd v místním pivovaru Novosad a syn s prezentací sládka o výrobě místního piva. Odpoledne se již neslo v duchu turistickém, kde jsme navštívili expozici Šindelka vyobrazující typickou dřevařskou výrobu a celý proces těžby dřeva v Krkonoších a vydali jsme se na túru k Mumlavským vodopádům.

Večerní grilování v Kolibě u medvěda, doplněné hudbou ve stylu country od místních muzikantů, bylo příjemným završením celého dne. Stejně, jako v minulých letech, ani letos nechyběl košt domácí slivovice. Vítězem se stali manželé Píšťkovi– gratulujeme.

Nemůžeme opomenout ani adrenalinové aktivity, které jsme letos pro účastníky připravili. Jelikož jsme tyto aktivity zanesli do programu poprvé, byli jsme plni očekávání, jak budou přijaty. Nadšení bylo veliké, a tak dvě jízdy na bobové dráze, se nám značně protáhly a každý si užíval jízdu co to šlo. V sobotu jsme se nechali z Jánských Lázní vyvézt lanovou dráhou na vrchol Černé hory, vysoké 1 299 m n.m. a na zapůjčených terénních koloběžkách se vydali po 8 km dráze dolů. I toto bylo přijato velmi vřele a jízdu dolů jsme si užili. Po společném obědě jsme se vydali na největší vojenskou základnu, a to Tvrz Stachelberg. Výklad amatérského historika, pana doktora Kejzlara, byl podrobný a pro nás posluchače velmi poutavý. Nenechali jsme si ujít jediné slovo a diskuze se rozvinula ve vášnivou debatu. Po několika hodinách zde strávených se celá skupinka 14 vozidel rozdělila. Někteří již zamířili na hotel a druhá část, v čele s našim modelem Jaguar F-PACE, se vydala na Roudnickou Rokli, offroadovou dráhu motokrosového areálu. Zážitek jsme si z ježdění odnesli velký. Každý otestoval svůj vůz a zjistil, co vše vydrží a zvládne. Modely Discovery opět velmi potěšily svou neuvěřitelnou přizpůsobivostí a snadnou ovladatelností v terénu. Někteří si také vyzkoušeli model F-PACE, který dokázal, že není jen nablýskaný vůz, ale dokáže zvládnout i lehký terén a nenechá Vás na holičkách, pokud sjedete z cesty.

Večerní přednáška zástupce KRNAPU o historii a vývoji Krkonoš, životě lidí po druhé světové válce a povídkách starousedlíků příjemně zakončila celé tři dny. V neděli jsme se rozloučili a s malou skupinkou se vydali ještě na hřiby. Kdyby nás nezastihl první déšť za celé čtyři dny, jistě bychom si jich přivezli plné tašky domů.

Program celého Putování byl opravdu nabitý. Počasí nám přálo a my pevně věříme, že si prodloužený víkend v přírodě všichni užili. Příští rok se opět budeme těšit.

 

Váš Roko-Motor tým