9. ROČNÍK PUTOVÁNÍ 2021

03.08.2021

Milí příznivci PUTOVÁNÍ, fanoušci značek Jaguar Land Rover,

stejně jako každý rok, tak i letos, jsme vyrazili na další ročník již tradiční akce a společně strávili 4 dny plné dobrodružství, dobrého jídla a pití, smíchu a radosti – letos již 9. ročník PUTOVÁNÍ. I přes současnou epidemickou situaci, se nám podařilo společnými silami, i tento rok vyrazit s našimi klienty a přáteli na další ročník PUTOVÁNÍ s Roko – Motor. Pro všechny, co se zúčastnili i nezúčastnili, chceme ukázat, co jsme společně zažili a kam se vypravili. Tentokrát za krásami Jižních Čech v termínu 21.7. – 24.7.2021.

Něco málo o krásách Jížních Čech. 

Jižní Čechy mají díky absenci velkých průmyslových podniků vysokou krajinnou hodnotu. Jejím důkazem je množství vyhlášených chráněných území. Jižní Čechy jsou krajem nesčetných rybníků, borových lesů i rozsáhlých rašelinišť, oživeným siluetami měst i venkovských kostelů, které skvěle harmonují s bělostnými blatskými statky.

9. ročník PUTOVÁNÍ jsme zahájili ve středu 21.7. a setkali se v Rožmberku nad Vltavou. Po skupinkách jsme vyrazili na komentovanou prohlídku k již opravené věži Jakobínka a hradu Rožmberk z 13. století, který patří mezi nejstarší hrady Vítkovců – předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů – Rožmberků.

Čtvrteční dopoledne nás čekalo sjíždění Vltavy na raftech z Vyššího Brodu zpět do Rožmberku. Pro ostatní účastníky, kteří chtěli dopoledne strávit pohodlněji, čekala projížďka lodí po Lipně s prohlídkou vodní elektrárny Lipno. Sraz na Lipně a hurá společně vyrážíme na Stezku korunami stromů – celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice.

V pátek nás čekala návštěva Vyššího Brodu – Klášter – prohlídka unikátního Závišova kříže a gotických sklepů a poté procházka na Vítkův hrádek – nejvýše položený hrad v ČR – symbol vzájemnosti. Výhled na Šumavu, Lipno, Novohradské hory i rakouské Alpy. Odpolední káva v Českém Krumlově nesměla chybět.

A tím naše putování nekončí. Pro odvážlivce, kteří chtěli otestovat své offroad dovednosti, mohli při cestě domů s námi vyrazit na motokrosovou dráhu v Hradišti u Nové Bystřice nebo navštívit muzeum veteránů nebo muzeum Jindřichohradecké úzkokolejky v Nové
Bystřici.

Ubytovací základnou se nám po celý čas stal Hotel u Martina v srdci samého Rožmberku. Společně strávené 3 večery byly v duchu dobrého jídla, vína, zpěvu a samozřejmě valašské slivovice. První večer proběhla degustace vína Znovín. Další se nesla v duchu besedy s rožmberským historikem a poslední večer ve znamení hudby a dobrého jídla.

I letos byl program plně nabitý zajímavostmi. Snažili jsme se pro Vás vybrat to nejlepší.

Doufáme, že se PUTOVÁNÍ všem zúčastněným líbilo a budeme se těšit na další, již 10. ročník!

Tým Roko – Motor

Za fotografie děkujeme Patriku Žákovi.